Využití umělých rostlin

Umělé rostliny lze využívat ve všech nejrůznějších prostorách jako alternativu květin živých. Výborně se však uplatní zejména tam, kde není dostatek přirozeného slunečního světla nebo v prostorách, jejichž ovzduší bývá dlouhodobě zakouřené či jinak nevhodné pro živé rostliny.

Další možnost využití přináší například domácnosti či pracovní prostředí alergiků, kteří mohou být milovníky květin, ze zdravotních důvodů se však nemohou stát jejich plnohodnotnými pěstiteli.

Pomocí umělých rostlin tak lze výborně ozdobit domácnosti, firemní i komerční prostory, zábavní centra, restaurace či další gastronomická i jiná zařízení.

Nejvýznamnější atributy umělých rostlin představují téměř nulové nároky na údržbu, vysoká životnost, zdravotní nezávadnost, stálost a čistota. Z tohoto důvodu můžeme umělé květiny doporučit i jako dekoraci do míst, která vyžadují jistou sterilitu prostředí.

Na trhu dnes již není nouze ani o modely, které lze použít rovněž jako exteriérové květiny. Na svou terasu můžete umístit například některý z širokého výběru umělých stromů, keřů nebo bonsaí.

Nepovšimnuté bychom rovněž neměli nechat oblíbené umělé vánoční stromky, které každoročně zdobí velmi vysoké procento českých domácností. Umělé vánoční stromky jsou velmi stabilní, postupem času z nich neopadává jehličí a je u nich i značně nižší riziko například požáru. Svým tvarem jsou dokonalé, Vámi požadovanou velikost lze libovolně zvolit a stromek je připraven k použití každý rok. Nemluvě o tom, že tento způsob opatřování stromků oproti tomu tradičnímu značně šetří naše lesy.