Mech pro mechové stěny a obrazy z mechu

Toužíte po bytové dekoraci, kterou jen tak nikdo nemá? Chcete kolem sebe mít alespoň kousek přírody? Stabilizovaný mech je ideální dekorační a aranžovací prvek, který se krásně vyjímá ve všech interiérech.

Pomocí dekoračního mechu hravě vykouzlíte poutavou výzdobu pro váš domov nebo kancelář. Stabilizované mechy jsou přírodní rostliny, biologicky rozložitelné, u nichž byla míza nahrazena glycerinem. Tímto procesem si sobí mechy udržují po celé roky přirozenou krásu a hebkost. Některé mechy mohou i vonět.

Mechovou stěnu nebo obraz z mechu si připravíte jednoduše. Tavnou pistolí přichytíte mech na desku a kolem něho nebo na něj aranžuje i další ozdobné prvky jako např. kamínky, větvičky, kytičky.

Různorodost barev, tvarů a struktura sobích mechů umožňuje profesionálním i amatérských dekoratérům vytvářet nekonečné varianty jedinečných dekorací. Ty jsou vhodné nejen k výzdobě zdí, ale i jako aranžovací doplněk do váz a květináčů např. k bonsajím, s následným umístěním na stůl, komodu, poličku apod.

Mechové obrazy a stěny jsou nenáročné na údržbu. Nerozrůstají se, nepotřebují stříhat, zalévat ani hnojit. Při umístění mechové stěny nebo obrazu z mechu je potřeba myslet na to, že stabilizovaný mech nemá rád příliš slunce a vlhkosti (nad 80%). Při vhodném umístění vám však bude dělat radost díky svému perfektnímu vzhledu i více jak 5 let.

Pestrou nabídku stabilizovaných mechů nabízí eshopy Umelekvetiny-shop.cz, Umely-zivy-plot.cz, a na Slovensku Studiogreen.sk.