Druhy umělých rostlin

Umělé rostliny lze pro přehlednost rozdělit na dva druhy. Ten první zahrnuje všechny klasické rostliny do interiéru, jako jsou květiny, keře, stromy, palmy, bambusy a další. Druhý druh obsahuje speciální třídy – rostliny s LED, UV rostliny a rostliny do exteriéru.

Umělé květiny a stromy

Vyjmenujme si alespoň několik zástupců pro každou kategorii. Umělé květiny zastupují například orchideje, dracena, cala, kapradí, ibišek, skalničky, nebo hyacint. Umělé stromy mimochodem často používají kmeny z živých rostlin a nejdeme zde stromy jako javor, zimostráze, jabloň, olivovník, citrusy, fíkus a další.

Umělé palmy jsou velmi oblíbené pro svou exotičnost a zastupují je palma areca, koko, banánovník, yucca apod. Umělé kvetoucí stromy velmi krásné pro svou barevnost s dokonalými květy, zde najdete například ibišek, magnólie, vistárie, nebo bougainvillea.

Umělé kaktusy jako živé, hodí jako samostané rostliny nebo pro vytvoření kaktusové kompozice a výběr je Aloe vera, sloupový, nebo mexický kaktus, lotos, penízovka a další sukulenty. Umělé

bambusy jsou další variantou umělých rostlin s krásnou strukturou provedení, dále oblíbení Umělé popínavé rostliny a šlahouny opravdu velký výběr na co si jen vzpomenete, příkladem je břečťan ve více provedeních, begonie, vinná réva další.

Na dekorace vám váborně poslouží také Umělé girlandy a Umělé kytky jako girlanda vánoční, jedlová, girlanda cmmelová, růže, vlčí mák, nebo slunečnice. Nesmíme opomenout ani dekorativní Umělé větvičky, listy, nebo plody výborné k dotvoření dekorace. Máte na výběr větvičky z dubu, lísky, palmové listy, kokosový ořech, nebo mix umělého ovoce. Ke květinám a stromům doporučujeme vybrat vhodný květináč.

Rostliny s LED

Umělé rostliny s LED jsou žádanou novinkou. Kromě jedinečné dekorace slouží i jako svítidlo či dekorativní osvětlení.

UV rostliny

Vytváří fascinující podívanou. Množství rostlin, například kapradí, konopí, yucca, jehličnan či palma. Nádherně svítí při nasvícení UV světlem.

Umělé rostliny do exteriéru

Jsou extrémně odolné. Dlouhá životnost je zajištěna trvanlivějšími materiály v kombinaci s vhodným způsobem výroby. Použití například do zahrad, k bazénům apod.

Doporučujeme pokračovat na vlastnosti umělých rostlin.