Umělé palmy

 

Mezi zdaleka nejoblíbenější umělé rostliny se bezesporu řadí umělé palmy. Nelze se tomu divit, protože i klasické palmy jsou v moderních interiérech velice populární. Lidé na nich oceňují jejich zdobnost a to, že se hodí takřka do každého interiéru. Svou roli určitě hraje také fakt, že mnohým evokují daleké kraje, dovolenou, léto a pohodu. A je to správné. Pokud tedy takové pocity sdílíte, nebo se vám palmy zkrátka líbí, neváhejte a některou si vyberte.

Palmy jsou původně rostlinou z tropických a subtropických oblastí. Jsou specifické už svým vzezřením. Obvykle mají neolistěný kmen, z něhož na vrcholku vyrůstají listy. Tato specifická podoba je dána místem, odkud pocházejí. V deštných pralesech je sluneční světlo poměrně vzácné, a proto je na rostlinách, aby si jej co možná nejefektivněji opatřili. Umělé palmy si však světlo opatřovat nemusejí, zároveň jim však tato specifická podoba zůstala. Rostlina má obvykle velké a rozložité listy umístěné na vrcholu stonku, či kmene. Kmen je buďto dřevěný, a nebo klasický dužnatý. Proto i umělé palmy potřebují stabilní a silný kmen, který bude celou rostlinu držet a nebude se pod vahou listů ohýbat k zemi.

Klasické palmy by ke svému růstu potřebovaly hodně světla a vlhké prostředí. Umělé rostliny takové požadavky nemají a tak mohou najít své stanoviště i v kanceláři, nebo obývacím pokoji. Navíc díky své stavbě mohou najít místo i tam, kde jste si mysleli, že navždy zůstane hluchý kout. Péče, podobně jako u ostatních umělých stromů, není nutná a maximem může být otření prachu z rozměrných listů. To je však jediná činnost, kterou si od vás rostlina vyžádá.

Máte-li tedy chuť ozvláštnit jakýkoliv prostor něčím přírodním, co vám ale zároveň bude evokovat pohodu, vyzkoušejte palmu. Je krásná, nenáročná a neomrzí se vám. A pokud ano, můžete ji snadno přesunout, či vyměnit.

Nově můžete také vybírat umělé palmy ze slovenského eshopu a zakoupit v EUR.